Skuteczne poszukiwania pijanego kierowcy
Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci zatrzymali w Czarnym Dunajcu pijanego kierowcę. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2.5 promila alkoholu. Kierującemu grozi do 3 lat więzienia, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz konfiskata samochodu.
W poniedziałek popołudniu tj. 15 grudnia br. policjanci z Zakopanego otrzymali zgłoszenie, że samochodem osobowym m-ki Audi może poruszać się pijany kierowca. Samochód na nowotarskich numerach rejestracyjnych miał zatrzymywać się przy kilku sklepach z alkoholem w miejscowości Witów. Policyjne załogi sprawdzały wskazany rejon w poszukiwaniu opisywanego pojazdu. W tym samym czasie oficer dyżurny o powyższej sytuacji powiadomił policjantów z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu. Po kilkunastu minutach okazało się, że poszukiwane audi zostało zatrzymane w Czarnym Dunajcu przez miejscowych policjantów. Potwierdziło się zgłoszenie o pijanym kierującym. Badanie alkomatem wykazało blisko 2.5 promila alkoholu u mieszkańca tej miejscowości. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lat więzienia, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz konfiskata samochodu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane.
Świadkowi dziękujemy za prawidłową reakcję w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz!". Pijany kierowca to potencjalny zabójca, dlatego informacje przekazywane przez innych użytkowników dróg pozwalają na uniknięcie niepotrzebnej tragedii. Wystarczy jeden telefon!
asp. sztab. Roman Wieczorek
zdj. ilustracyjne
#policjazakopane
