Jeden telefon może uratować przed zamarznięciem. Reagujmy!
Bardzo niskie temperatury są realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi. Na niebezpieczeństwo narażone są szczególnie osoby bezdomne, nieporadne lub nietrzeźwe. W okresie zimowym, w trakcie codziennej służby sprawdzamy miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Jeśli widzisz taką osobę, nie bądź obojętny i nas powiadom. Nasze działanie może uratować komuś życie!
Od kilku dni pod Tatrami utrzymują się niskie temperatury. Dzisiaj rano było -8 stopni Celsjusza. Tatrzańska policja prowadzi akcję prewencyjną dotyczącą problematyki osób szczególnie narażonych na skutki niskich temperatur. Musimy pamiętać, że na ryzyko wychłodzenia najczęściej narażone są osoby bezdomne czy będące pod wpływem alkoholu. Ale mogą to także być osoby starsze i samotne, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach, na przykład z poruszaniem się czy zadbaniem o zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach.
Dzisiejszej nocy policjanci udzielili pomocy osobie w związku z grożącym jej wychłodzeniem. W centrum miasta na Krupówkach na jednej z ławek spał mężczyzna. Nie był w stanie utrzymać równowagi. Policjanci wychłodzonego nietrzeźwego mężczyznę przetransportowali do zakopiańskiego szpitala, a później, gdy okazało się, że nie ma przeciwskazań do zatrzymania został osadzony do wytrzeźwienia. Od początku tego roku tatrzańscy policjanci doprowadzili do wytrzeźwienia już 20 osób.
Gdy widzimy człowieka, któremu grozi zamarznięcie, reagujmy – wystarczy jeden telefon: pod numer alarmowy 112
R.W.zdj/#policjazakopane