Rozmowy z dzielnicowym o przeciwdziałaniu przemocy domowej
Wczoraj w starostwie tatrzańskim w Zakopanem m.in. w ramach programu „dzielnicowy bliżej nas” odbyło się pierwsze z cyklu spotkań dotyczących przeciwdziałania przemocy domowej. W prelekcji i dyskusji uczestniczyli policjanci, pedagodzy, psycholodzy oraz zaproszeni goście.
Jak ważnym jest reagowanie na przemoc domową wiedzą doskonale wszyscy. Warto pamiętać, że brak reakcji, to ciche przyzwolenie. Każdy, kto jest świadkiem takiego zachowania, powinien działać. Również osoby krzywdzone przez najbliższych powinny znaleźć w sobie siłę, by zgłosić się po pomoc i doprowadzić do ukarania sprawcy. Osobą, która ma stały i bliski kontakt z mieszkańcami jest dzielnicowy. Dla tego właśnie w dniu 14 listopada br. w ramach programu „dzielnicowy bliżej nas” odbyło się w starostwie tatrzańskim w Zakopanem spotkanie z pedagogami, psychologami oraz przedstawicielami zespołów interdyscyplinarnych podczas którego poruszono aspekty prawne ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej. Podczas spotkania omówiono również pracę zespołów interdyscyplinarnych, grup diagnostycznych i pomocowych w Zakopanem. Przedstawiono i omówiono pracę dzielnicowego w sprawach dotyczących przemocy domowej. Spotkanie stanowiło również okazję do wymiany doświadczeń i sposobów rozwiazywania problemów. Było wiele pytań oraz ciekawej i merytorycznej dyskusji.
Spotkania z dzielnicowymi mają na celu naświetlenie pedagogom i psychologom szkolnym rolę oraz zadania instytucji w przeciwdziałaniu przemocy domowej. Zaplanowano kolejne spotkania dzielnicowych w powiecie tatrzańskim.
#policjazakopane