AKTUALNOŚCI

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uzbierał 30 punktów karnych - dostał 5000 zł mandatu i stracił prawo jazdy

Kierujący samochodem osobowym marki Nissan w obszarze zabudowanym pędził 131 km/h oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci ukarali nieodpowiedzialnego kierowcę mandatem karnym w wysokości 5000 zł i zatrzymali jego prawo jazdy. Na konto mężczyzny wpłynęło 30 punktów karnych.

W minioną niedzielę wieczorem policjanci zakopiańskiej drogówki w rejonie osiedla Mrowce w Zakopanem prowadzili działania kontrolne w związku ze zgłoszeniem mieszkańców o notorycznym przekraczaniu dozwolonej prędkości przez kierowców. Tuż po godzinie 19.00 policjanci dokonali pomiaru prędkości zbliżającego się w ich stronę samochodu osobowego. Kierowca nissana w terenie zabudowanym jechał 131 km/h. Pomimo wezwania do zatrzymania się kierowca nie zareagował. Chwilę później został jednak zatrzymany. Młody zakopiańczyk stracił prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 5000 złotych. Na jego konto wpłynęło również 30 punktów karnych. 

W miniony weekend trzech kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Dwóch z nich nie zatrzymało się do kontroli.

R.W./fot.#policjazakopane
 

Powrót na górę strony