AKTUALNOŚCI

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Porwanie, którego nie było i inne „fantazje” turystów odwiedzających Tatry

W miniony weekend tatrzańscy policjanci interweniowali ponad 120 razy, w związku ze zdarzeniami zgłaszanymi na numer alarmowy 112. Było m.in. zgłoszenie porwania młodej kobiety, które okazało się wymysłem, czy zgłoszona próba samobójcza w celu zapewnienia sobie lokum na noc . Były również kolizje, zatrzymani nietrzeźwi kierowcy, poszukiwani, nocne interwencje w pensjonatach i wiele innych wyczynów turystów.

Podczas ostatniego weekendu, tatrzańscy policjanci wspierani przez kolegów z garnizonu krakowskiego podejmowali liczne interwencje w powiecie, aby zapewnić porządek i bezpieczeństwo turystom, którzy licznie przybyli pod Tatry. Tym bardziej, że hotele i pensjonaty są już od soboty otwarte.

Bilans tych dni, to ponad 120 interwencji, które przeprowadziliśmy w związku ze zgłoszeniami, jakie docierały na numer alarmowy 112.

W nocy z piątku na sobotę około godziny 2, policjanci zostali wezwani do jednego z pensjonatów w Zakopanem gdzie miało dojść do napadu na turystów, po którym młoda kobieta miała zostać uprowadzona. Gdy policjanci przyjechali do pensjonatu z roztrzęsionym zgłaszającym okazało się, że nikt nikogo nie porwał, a jego partnerka jest cała i zdrowa. Ustalono, że mężczyzna wystraszył się tak bardzo w ciemnościach sylwetki właściciela pensjonatu którego wziął za rabusia, że uciekł zostawiając ukochaną i jednocześnie informując służby o napadzie i porwaniu.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który chciał targnąć się na własne życie. Policjanci pospieszyli na pomoc. Na miejscu okazało się, że po nieudanej próbie uzyskania noclegu w pensjonacie nietrzeźwy turysta postanowił powiadomić ratowników o targnięciu się na własne życie, bo jak oświadczył nie miał gdzie się przespać i było mu zimno. Liczył na pobyt w szpitalu, jednak ostatecznie noc spędził w policyjnej jednostce zatrzymany do wytrzeźwienia. W miniony weekend policjanci zatrzymali kilkanaście osób do wytrzeźwienia zabierając je z ulicy lub w wyniku interwencji. Również kilka interwencji dotyczyło zakłócenia ciszy nocnej przez rozbawionych turystów w hotelach i pensjonatach. Ponadto policjanci zatrzymali trzy poszukiwane osoby w tym poszukiwanego listem gończym z Andrychowa. Zatrzymano również dwóch nietrzeźwych kierujących oraz odholowano kilka pojazdów z rejonu Łysej Polany. Liczne patrole na Krupówkach i Gubałówce przypominały o obowiązku zachowania dystansu i noszenia maseczek. Tu również nie obyło się bez interwencji.

 

Powrót na górę strony