opublikowany

Dzielnicowy odwiedził obóz harcerski

Od początku wakacji funkcjonariusze gorlickiej Komendy Policji dbają o bezpieczeństwo turystów wypoczywających na terenie powiatu. Nadzorem objęte są między innymi organizowane na otwartej przestrzeni obozy harcerskie. O bezpieczeństwo uczestników takiej formy wypoczynku troszczą się szczególnie dzielnicowi i policyjni profilaktycy. W ramach działań „Bezpieczne wakacje” oraz akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” prowadzonej pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dzielnicowy Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – asp. sztab.

Polski

Oświęcim. Chronimy i Pomagamy. Policjanci pomogli seniorce, która zgubiła klucze do mieszkania.

W dniu 12 sierpnia 2018 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, pomogli niepełnosprawnej, 72–letniej mieszkance Oświęcimia, która zgubiła klucze do mieszkania. Funkcjonariusze skontaktowali się z jej córką,  a następnie  przywieźli zapasowe klucze.

Polski

Policjanci na piknikach

W ostatnich dniach proszowiccy policjanci uczestniczyli w piknikach zorganizowanych w miejscowości Przemyków ( 8.08.2018 r.), oraz w miejscowości Koniusza ( 12.08.2018 r).

W trakcie spotkań omawiano zasady bezpiecznych zachowań w trakcie wakacji. Dużą uwagę poświęcono na bezpieczeństwo podczas korzystania z kąpielisk, promowano akcję „ Kręci mnie bezpieczeństwo nad…wodą”.

Polski

„Bezpieczna podróż” – działania krakowskich policjantów

Okres wakacji to czas podróży, relaksu i zabawy. Aby był udany i przebiegał bez zbędnego stresu należy przede wszystkim zadbać o własne bezpieczeństwo. Jak co roku w tym czasie ze względu na duży ruch turystyczny, dworce kolejowe i autobusowe oraz środki komunikacji miejskiej i galerie handlowe są miejscem „pracy” tzw. złodziei kieszonkowych. Działając w grupie typują potencjalną ofiarę kradzieży, a następnie czekają na dogodny moment i wykorzystując jej nieuwagę w niezauważalny sposób dokonują kradzieży dokumentów, środków płatniczych, a nawet bagażu.

Polski

Pijany kierowca jest zagrożeniem na drodze. Policja apeluje o rozwagę i zdrowy rozsądek

Każda ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a z pewnością ma wpływ na kierujących. Alkohol pogarsza ich koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędna ocenę odległości i prędkości. To sprawia, że kierowca na drodze może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników drogi. 

Polski

Działania " Prędkość"

Dzisiaj ( 14.08.2018 r.) na terenie powiatu proszowickiego w godz. 6-22 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach  przeprowadzą ogólnopolskie działania „ Prędkość”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach, ograniczenie „ piractwa drogowego” ale przede wszystkim policjanci zwrócą uwagę z jaką prędkością poruszają się pojazdy.

Podczas kontroli policjanci sprawdzą również stan trzeźwości kierującego.

Polski

Strony

Subscribe to RSS - opublikowany