ZATRZYMANI SPRAWCY ROZBOJÓW

ZATRZYMANI SPRAWCY ROZBOJÓW

Minionej niedzieli nie można nazwać spokojną, przynajmniej dla policjantów pełniących służbę w zakopiańskiej komendzie. Po południu funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące 29- letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, który po uprzednim pobiciu został okradziony m.in. z telefonu komórkowego przez towarzyszy z którymi wcześniej spożywał alkohol. W wyniku podjętych czynności policjanci dokonali zatrzymania trzech mężczyzn- dwóch zakopiańczyków oraz jednego mieszkańca województwa śląskiego w wieku 21, 25 i 52 lata. Policjanci odzyskali wszystkie przedmioty utracone przez poszkodowanego w wyniku przestępstwa.

Do jeszcze bardziej zuchwałego rozboju doszło w godzinach wieczornych w rejonie ulicy Kościelnej, gdzie dwójka sprawców używając przemocy wobec 62- letniej mieszkanki Zakopanego, zabrała jej torebkę z zawartością m.in. pieniędzy, biżuterii i telefonu komórkowego. Okazało się, że osoby te obserwowały kobietę już wcześniej, kiedy robiła zakupy w jednym ze sklepów. Policjanci szybko ustalili dane sprawców. Po krótkim czasie jeden z nich został zatrzymany, był nim 19- letni mieszkaniec Zakopanego. Później zatrzymano drugiego ze sprawców- 18- letniego zakopiańczyka.

Po zatrzymaniu osób podejrzewanych o dokonanie rozbojów funkcjonariusze oraz prokuratorzy przeprowadzili szereg czynności procesowych zmierzających do dokładnego ustalenia stopnia udziału poszczególnych osób w dokonanych przestępstwach. Na tej podstawie Prokuratura Rejonowa w Zakopanem skierowała do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie wobec czterech z pięciu zatrzymanych mężczyzn. Sąd przychyli się do wniosków, stosując wobec wszystkich tymczasowe aresztowanie na okres dwóch i trzech miesięcy.

Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

(KW)