Weekend pod znakiem zatrzymań ( listy gończe, paserstwo, nietrzeźwy kierujący)

Weekend pod znakiem zatrzymań ( listy gończe, paserstwo, nietrzeźwy kierujący)

W ubiegły weekend funkcjonariusz ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych na podstawie listów gończych.

W pierwszym przypadku poszukiwanym okazał się 36-latek z woj. pomorskiego, który był poszukiwany za kradzież celem odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności. Podczas wykonywanych czynności mężczyzna udawał, że jest osobą niemą i nie wie o co chodzi.

Kolejnym zatrzymanym okazał się 41-latek z powiatu tatrzańskiego poszukiwany przez zakopiański sąd na podstawie dwóch listów gończych za kradzieże i przywłaszczenia mienia. Mężczyzna spędzi w zakładzie karnym najbliższe 17 miesięcy.

Zakopiańscy kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego podejrzanego o paserstwo tj. nabycie rzeczy pochodzących z kradzieży z włamaniem.

Policjanci drogówki zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego, który kierował samochodem mając prawie 0,8 ‰ alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku, w którym sprawca był wcześniej prawomocnie skazany za te przestępstwa zagrożenie karą wzrasta do kary pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

ASz.