Sukces naszej koleżanki w zawodach narciarskich

Sukces naszej koleżanki w zawodach narciarskich

W dniach 5 - 6 marca 2018 roku na stacji narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach  odbyła się czwarta edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody objęte zostały patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji, zorganizowane były  przez Biuro Prewencji KGP we współpracy ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego oraz Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

W zmaganiach rywalizowało 36 policjantów z garnizonów: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, wielkopolskiego, lubelskiego, opolskiego, świętokrzyskiego i stołecznego.

W ramach zawodów rozgrywane były trzy konkurencje:

•Test Wiedzy - obejmujący problematykę organizacji i pełnienia służby patrolowej, w tym na zorganizowanych terenach narciarskich;

•Slalom Gigant;

• „Spacer Narciarza” - polegający na pokonaniu na nartach wyznaczonej trasy z plecakowym zestawem ratunkowym oraz z akią dla pokrzywdzonego (w tej roli wykorzystany zostanł fantom) i przetransportowaniu go do miejsca docelowego.

 

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa. Dla  zwycięzców poszczególnych konkurencji przewidziano puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji. Natomiast dla zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej zostały przewidziane nagrody motywacyjne w formie pieniężnej.

 

Już w pierwszym dniu zawodów w konkurencji „Spacer Narciarza” zwyciężyła drużyna w składzie:  st. sierż. Magdalena Zmarz z KPP Zakopane oraz sierż. Oliwier Martyna z KP Krynica .

W konkurencji Slalom Gigant Magdalena Zmarz zajęła trzecie miejsce.

W drużynowej klasyfikacji generalnej st. sierż. Magdalena Zmarz oraz sierż. Oliwier Martyna uplasowali się na pierwszym miejscu.

Naszej Koleżance Magdzie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Źródło KWP Kraków

Zdjęcia KGP/KWP Kraków

ASz.