Sobotni konkurs na Wielkiej Krokwi zakończył się bez wydarzeń

Sobotni konkurs na Wielkiej Krokwi zakończył się bez wydarzeń

Sobotni konkurs drużynowy na Wielkiej Krokwi za nami. Impreza sportowa przebiegła spokojnie. Nie odnotowaliśmy żadnego poważnego zdarzenia. Jedynie służba porządkowa zmuszona była wyprowadzić z terenu skoczni kilka osób, które przesadziły z alkoholem.

Szacujemy, że sobotni konkurs na skoczni w Zakopanem obejrzał komplet widzów tj. około 24 tysiące osób. Wokół skoczni zgromadziło się kolejne 10 tysięcy osób. Tutaj porządku i bezpieczeństwa pilnowali małopolscy policjanci. W bezpośrednim sąsiedztwie skoczni również nie odnotowaliśmy poważnych interwencji. Jedyne, jakie miały miejsce to interwencje przedmedyczne. W pierwszym przypadku policjanci udzielali pierwszej pomocy osobie, która straciła przytomność. Razem z ratownikami medycznymi udało się osobę szybko przetransportować do szpitala gdzie po podaniu insuliny odzyskała świadomość. W kolejnym przypadku, w którym interweniowali policjanci, nietrzeźwa osoba przewróciła się doznając obrażeń głowy. Tu również policjanci pospieszyli z pierwsza pomocą. Po zaopatrzeniu mężczyzna został przekazany ratownikom medycznym. 

Tysiące kibiców wracają do hoteli i pensjonatów, nad ich bezpiecznym powrotem czuwają policjanci ruchu drogowego i prewencji. Na dworcu kolejowym w Zakopanem porządku pilnuje Straż Ochrony Kolei. Jutro kolejne zmagania na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Bramy zostaną otwarte o 13.00. Przypominamy o przepisach dotyczących imprez masowych! 

Więcej tutaj!

http://zakopane.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/policja-zabezpiecza-konkurs-pucharu-swiata-w-skokach-narciarskich-w-zakopanem

R.W.