OSTATNIE PORADY PRZED WAKACJAMI

OSTATNIE PORADY PRZED WAKACJAMI

W związku ze zbliżającymi sią wakacjami policjanci zintensyfikowali działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży, w celu zapobieżenia zagrożeniom z jakimi mogą się one spotkać w czasie nadchodzącego odpoczynku od nauki szkolnej.

Wczoraj funkcjonariusze spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnej Górze. Z dziećmi wszystkich klas porozmawialiśmy na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu z uwzględnieniem zagrożeń komunikacyjnych, bezpiecznego zachowania nad wodą, umiejętności zachowania wobec zaczepek nieznajomych a także cyberzagrożeń. Funkcjonariusze przypomnieli także dzieciom, że przebywanie w pobliżu pracujących maszyn rolniczych może być bardzo niebezpieczne, a pomaganie rodzicom w czasie prac gospodarczych, nie może się wiązać z obsługą czy też przebywaniem w pobliżu takich urządzeń. Wszyscy uczniowie otrzymali zawieszki odblaskowe oraz ulotki związane z bezpieczeństwem nad wodą, szkoła natomiast dostała zestaw materiałów profilaktycznych, które z pewnością okażą się przydatne w nowym roku szkolnym.

Działania profilaktyczne są realizowane w ramach zainicjowanych pod patronatem Ministerstwa spraw Wewnętrznych i Administracji kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” i „Kręci nie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacji i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!

(KW)