Nie daj się nabrać na grę w trzy kubki !

Nie daj się nabrać na grę w trzy kubki !

Zakopane to moc atrakcji, unikatowy klimat, wspaniałe wydarzenia kulturalne, piękne widoki. Niestety, w niektórych rejonach miasta można natknąć się na osoby urządzające grę w tzw. „trzy kubki”. Pod żadnym pozorem nie pozwól się sprowokować do wzięcia udziału w grze! Nie masz szans na wygraną ! Przystępując do gry stracisz pieniądze ! Osoby wygrywające, ostentacyjnie cieszące się z wygranej współpracują z urządzającymi ten proceder po to aby zachęcić potencjalnych graczy.

 

Jeżeli czujesz się zagrożony, potrzebujesz pomocy, dzwoń - 997 lub 112

 

PRZEPISY:

Kodeks karny skarbowy - Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia urządza lub prowadzi gry hazardowe, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Kodeks wykroczeń - Art. 128. § 1. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową albo użycza do niej środków lub pomieszczenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. Pieniądze i inne przedmioty służące do gry podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy.