Bezpieczna droga do szkoły- spokojnie, to tylko charakteryzacja...

Bezpieczna doga do szkoły- spokojnie, to tylko charakteryzacja...

Od pierwszego dnia nauki policjanci w całej Polsce prowadzą szerokie działania pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”. Polegają one na wzmożonej obecności i oddziaływaniu profilaktycznym policjantów w rejonach szkół, a także przeprowadzaniu kontroli kierujących w tych miejscach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na prędkość, zachowanie w rejonach przejść dla pieszych, używanie pasów bezpieczeństwa, czy też sposób przewożenia samochodami najmłodszych. Oprócz tego policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi odwiedzają początkowe klasy szkół podstawowych, gdzie przeprowadzają z najmłodszymi prelekcje na temat bezpieczeństwa na drodze.

Dzisiaj w pobliżu Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej, poza tymi wszystkimi elementami, kierujący mogli się spotkać z niecodzienną akcją przygotowaną przez dyrekcję i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym. Dzieciaki z pomocą rodziców zostały ucharakteryzowane na osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych. Nie brakowało zabandażowanych głów, rąk, a nawet maski tlenowej czy kołnierza ortopedycznego. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej zadziałać na wyobraźnię kierujących, którzy naocznie mogli się przekonać, jakie mogą być skutki braku ostrożności i nadmiernej prędkości w rejonie szkoły, przedszkola czy innego miejsca gdzie przebywają dzieci. Ponadto kierowcy otrzymywali od dzieciaków wykonane przez nie prace plastyczne dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach, ulotkę profilaktyczną i zawieszkę zapachową do samochodu. Dzieciaki dziękowały kierowcom za bezpieczną jazdę, a tych, którym zdarzyły się drobne uchybienia, prosiły o zachowanie większej ostrożności.

Na koniec zabandażowane maluchy zostały przedstawione pierwszoklasistom z Bukowiny Tatrzańskiej, a policjant zajmujący się profilaktyką skierował do dzieci kilka słów na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Jesteśmy przekonani, że dzięki pracy nas wszystkich na rzecz bezpieczeństwa maluchów, bandaże na ich rękach na zawsze pozostaną tylko charakteryzacją.

(KW)