Z życia garnizonu

„Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” – te słowa wypowiedziało dziś dwoje nowo przyjętych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Podczas drugiego przyjęcia w tym roku, do garnizonu małopolskiego przyjęto 79 nowych policjantów. W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie ślubowanie złożyło 17 z nich. Pozostali funkcjonariusze ze względu na stan epidemiologiczny, ślubowali w jednostkach macierzystych.

Podczas dzisiejszego ślubowania inspektor Piotr Dziekanowski Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem pogratulował młodym policjantom. Zwrócił uwagę na to, jak ciężkim powołaniem jest służba policyjna oraz jakim jest wielkim wyzwaniem. Adepci nie mogą zapominać o tym, że mają obowiązek służyć obywatelom, dbać o ich bezpieczeństwo, ale także dbać o przestrzeganie porządku prawnego Rzeczpospolitej Polskiej. Życzył również młodym policjantom bezpiecznej służby w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski.

Kandydaci, ubiegający się o przyjęcie do służby, muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego (testy z wiedzy, psychologiczne, sprawności fizycznej, wywiad, komisja lekarska). W szkole Policji - adepci uczą się prawa, taktyki policyjnej, doskonalą także umiejętności strzeleckie. Po przeszkoleniu rozpoczynają służbę w jednostkach terenowych.

Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami. Dołącz do nas: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/praca-i-sluzba-w-policj/rekrutacja-do-sluzby/46,Rekrutacja-do-sluzby.html

źródło : KWP Kraków/ RW