Zgłoszenie i błyskawiczne zatrzymanie pijanego kierowcy - AKTUALNOŚCI - KPP w Zakopanem

AKTUALNOŚCI

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłoszenie i błyskawiczne zatrzymanie pijanego kierowcy

Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie, kolejny pijany kierowca został zatrzymany. To 40-latek z Łopusznej, który kierując samochodem miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Cieszy postawa i zaangażowanie przewidujących, odpowiedzialnych kierowców.

Wczoraj tuż po 13-tej dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem otrzymał informację o najprawdopodobniej nietrzeźwym kierującym, który jadąc od krawężnika do krawężnika omal nie spowodował kolizji w Poroninie. Odpowiedzialni kierowcy informowali na bieżąco policjantów gdzie znajduje się poszukiwany samochód. We wskazany rejon natychmiast skierowano policjantów z zakopiańskiej komendy. Pojazd prowadzony przez pijanego kierowcę skręcił w ulicę Piłsudskiego w Poroninie kierując się dalej w stronę Białego Dunajca. Po chwili na sygnale dotarł patrol z Zakopanego, który już w Białym Dunajcu zatrzymał citroena. Badanie policyjnym alkomatem wykazało 1.7 promila alkoholu w organizmie 40-latka z Łopusznej. Dzięki wzorowej postawie innego kierowcy, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kierowcy grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat. Kierującemu już zatrzymano prawo jazdy.

Niezbędnym i koniecznym jest eliminowanie z ruchu kierujących, którzy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników dróg. Prawo do legalnego zatrzymania osoby mają organy ścigania. W wyjątkowych przypadkach art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego pozwala na dokonanie zatrzymania sprawcy przestępstwa przez obywatela, ale niezwłocznie należy taką osobę przekazać Policji.

Cieszy postawa i zaangażowanie przewidujących, odpowiedzialnych kierowców!