Majowy weekend 2018- nie zapominajmy o bezpieczeństwie

Majowy weekend 2018- nie zapominajmy o bezpieczeństwie

Tegoroczny długi weekend majowy to w niektórych przypadkach aż 9 dni odpoczynku od obowiązków zawodowych. Podczas relaksu nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie, gdyż przestępcy z pewnością nie zrobią sobie długiego weekendu...

 Przypominamy aby wyjeżdżając dokładnie zamknąć dom, mieszkanie, jednocześnie w miarę możliwości nie dajmy poznać że przez jakiś czas nikogo tam nie będzie. Jak pokazują chociażby niedawne wydarzenia z Zakopanego, dobry sąsiad okaże się tutaj bezcenny. Poprośmy go aby pod naszą nieobecność usunął pocztę i ulotki ze skrzynki, zapalił światło wieczorem, skontrolował posesję.

Nie zapominajmy o właściwym zaplanowaniu dalszych wyjazdów, kierowca powinien być wyspany i wypoczęty, minimum co dwie godziny jazdy należy zrobić piętnaście minut przerwy. Jadąc samochodem, często wioząc swoją rodzinę nie ryzykujmy. Przypominamy, że wyprzedzanie to manewr podczas którego należy zachować szczególną ostrożność, wolno go wykonywać tylko w miejscach dozwolonych, w momencie kiedy będzie to bezpieczne. Nie przekraczajmy dozwolonej prędkości. Dojechanie do celu dziesięć minut później nie będzie problemem, a ryzyko otrzymania mandatu za przekroczenie prędkości lub „pocztówki” z fotoradaru, to najmniej dolegliwe konsekwencje jakie mogą nas spotkać. Przypominamy również o bezwzględnym zakazie wsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych, także niektórych leków.

Przebywając w dużych skupiskach ludzkich pamiętajmy, że nie wszyscy przyjechali tam wypoczywać. Ktoś może nas obserwować, czekać na dogodną okazję aby dokonać kradzieży portfela, telefonu, aparatu itp. Dlatego zawsze miejmy na oku swoje rzeczy wartościowe, nie obnośmy się z nimi, nie ułatwiajmy zadania złodziejom.

Jeżeli pogoda będzie ku temu sprzyjać, być może część z nas będzie odpoczywać nad wodą. Zachowajmy tam szczególną ostrożność, pamiętajmy że połączenie alkoholu i kąpieli  to zły pomysł. Będąc nad wodą zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, gdyż chwila nieuwagi wystarczy aby doszło do tragedii.

Policjanci ze swojej strony dołożą wszelkich starań, aby majówka wszystkim upłynęła bezpiecznie. W ramach działań „Majowy weekend 2018” policjanci wszystkich rodzajów służb zintensyfikują swoje działania, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wypoczywającym.

 (KW)