Uwaga złodzieje!

Uwaga złodzieje!

            Zakopiańska Policja przestrzega przed złodziejami, którzy- w bezczelny sposób- wykorzystują nieostrożność pokrzywdzonych.

Przestępcy wchodzą na podwórka i do pomieszczeń wykorzystując tzw. „legendę”, a następnie dokonują kradzieży z domów, mieszkań i pensjonatów. Proceder ten ułatwia im, nawet krótkotrwałe, pozostawianie budynków bez nadzoru i z otwartymi drzwiami.

            W taki sposób ponad 1000 złotych i dokumenty utraciła jedna z mieszkanek powiatu. Kobieta wyszła tylko na chwilę, aby przygotować śmieci do odbioru. Z momentu nieuwagi skorzystał sprawca. Mężczyzna – około 20 letni, ubrany w kolorową kurtkę,  ciemne spodnie, buty typu kozaki, czapkę, z przewieszoną przez ramię torbą – wszedł do domu skąd skradł portfel z  pieniędzmi i dokumentami.

Pokrzywdzona zauważyła wymienionego kiedy wychodził z domu i nawet zamieniła z nim kilka zdań. Mężczyzna poprosił ją o pomoc finansową, mówiąc że choruje na raka mózgu. Nie spodziewała się, że ktoś kto prosi o wsparcie, tak naprawdę pomocy nie potrzebuje, a wręcz przeciwnie – krzywdzi innych.

 

Apelujemy do mieszkańców o ostrożność i zamykanie swoich domostw nawet na czas krótkiej nieobecności. Należy również zachować szczególną czujność wobec nieznanych osób które pod takim czy innym pretekstem usiłują wejść do naszego domu. Czasem odruch serca i chęć pomocy mogą nas wiele kosztować. W przypadku wątpliwości co do uczciwości takich ludzi należy powiadomić Policję.      

(KPP Zakopane)